Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży WĘDKA im. każdego CzłowiekaToruń


Cel zbiórki:

Psychologiczne wsparcie dzieci, młodzieży oraz ich rodziców w czasie trwającej
izolacji spowodowanej pandemią Covid-19

Kwota docelowa: 60 000,00 zł
Kwota zebrana: 883,00 zł

pln bar overlay
pln bar main


Kim jesteśmy?

Zaczęło się w 2008 r. od organizowania zabaw dla dzieci bawiących się na ulicach, w bramach i z domów dziecka. W gorszą pogodę gromadziliśmy się na zapleczu małego sklepiku z ręcznie robioną biżuterią ULALA. Po 3 latach działań nieformalnych zawiązaliśmy  Stowarzyszenie WĘDKA działające na rzecz dzieci i młodzieży z ulic Torunia. Od 2011 r. działamy już, jako sformalizowana grupa wolontariuszy o pełnej nazwie Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży WĘDKA im. każdego Człowieka. Nasza metoda pracy oparta jest o powiedzenie:

“Dasz człowiekowi rybę, nakarmisz go na dzień. Dasz mu wędkę, nakarmisz go na całe życie. Ucząc go świadomości wędkarza, nakarmisz nim cały świat”


Naszym celem jest usamodzielnienie się dzieci i młodzieży, którzy nie mieli równych szans na rozwój oraz stawanie się przez nich aktywną częścią społeczeństwa. Nie wyręczamy naszych podopiecznych i nie umacniamy w roszczeniowej postawie życiowej, ale pokazujemy możliwości, jakie w nich drzemią. Wzmacniamy ich mocne strony i pokazujemy, jak wyrównać życiowe szanse. Tworzymy grupę, w której każdy może czuć się bezpiecznie i znajdzie swoje miejsce.

Kilkudziesięciu wolontariuszy, kilku opiekunów i ponad 300 podopiecznych to stan na dzisiaj. W WĘDCE działa kilkanaście grup tematycznych, w których zarażamy pasją dzieci i młodzież. Nieustannie realizujemy projekty, będące swego rodzaju przynętą dla dzieci          i młodzieży to m.in.: NIEDŹWIADKI, T.A.T.O., M.A.M.O., 7 DNI, OK.NO, T,GD, C3NTRUM, C3NTRALA, SIEDEM ANIOŁÓW, ZŁOTE RYBKI, WIRTUALNA PRACOWNIA WĘDKI, WĘDKOBUS I INNE.

Za nasze działania otrzymujemy nagrody i wyróżnienia:

2012 i 2016 – Nagroda Marszałka RODZYNKI Z POZARZĄDÓWKI

2013 – Nagroda Marszałka STALOWY ANIOŁ

2015 – Nagroda TORUŃSKI ANIOŁ

2017 – Kryształowe Serce

W perspektywie do 2032 roku planujemy:  

 •  zwiększyć liczbę podopiecznych do 10 000 w 10 województwach
 •  opracować franczyznę społeczną i dystrybuować ją do samorządów i NGO
 •  uruchamiać rocznie minimum jedną placówkę franczyzową tworząc sieć filii WĘDKI
 •  stworzyć zespół fundraiserów działający na rzecz sieci
 •  uruchomić flotę UCZUSIÓW i stworzyć z niej narzędzie finansowania placówek
 •  utworzyć Wioskę Młodzieżową
 •  wprowadzić i rozwinąć w Polsce metody pracy outreach: streetworking – networking – partyworking

Nasz cel

W trakcie 8 Edycji Kampanii Kilometry Dobra pragniemy objąć wsparciem psychologicznym  dzieci, młodzież oraz ich rodziców w czasie trwającej izolacji spowodowanej pandemią Covid-19. Tytuł naszego projektu szczególnie zwraca uwagę na problem osamotnienia,,NIE CHCĘ BYĆ JUŻ SAM„. Środki finansowe zebrane podczas naszej kampanii przeznaczymy na cykl indywidualnych  terapii z  doświadczonymi  psychologami dla najbardziej potrzebujących rodzin. 

Dlaczego?

Przedłużająca się w nieskończoność pandemia Covid-19 bardzo silnie wpływa na naszą kondycję psychiczną. Coraz więcej mówi się o potrzebie ogromnego wsparcia psychologicznego w trakcie oraz po zakończeniu izolacji. Do specjalisty czeka się długimi tygodniami, a niektórzy nie mogą po prostu dłużej czekać. 

Dla Kogo?

Natychmiastowej terapii potrzebują dzieci. Pomocy wymagają także ich rodzice, którzy sobie nie radzą z obecną sytuacją. Przez to często w domach narastają konflikty.  Sytuacja finansowa nie pozwala im na pójście do specjalisty i opłacenie dłuższej terapii. Kolejne wprowadzane obostrzenia budzą w nich coraz większy lęk i odbierają chęci do pozytywnego myślenia. Jak w tym wszystkim ma odnaleźć się dziecko? Samotnie siedzące za szklanym ekranem z dala od kolegów i koleżanek. Najnowszy raport z 2021: Etat w sieci 2.0 opublikowany przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii w Poznaniu na temat: Zdrowia psychicznego polskich nastolatków w nauce zdalnej jest mało optymistyczny i pokazuje, że przed nami długa droga do powrotu do normalności, budowania trwałych i głębokich więzi społecznych. Z raportu wynika, że dzieci spędzają średnio 9 godzin dziennie przed komputerem. Aż 62% nastolatków ma problemy ze snem. 70% czuję się bardziej nerwowa i rozdrażniona niż wcześniej. Z kolei 43% badanych myśli o śmierci. Młodzież   tęskni za tradycyjną szkołą, nie radzi już sobie z tą sytuacją. Poczucie izolacji jest coraz bardziej frustrujące. Wiele osób boi się prosić o pomoc. Dlatego chcemy pomóc dzieciom i ich rodzicom. Szczególnie tym rodzinom, które mają bardzo ciężką sytuację życiową i sobie nie radzą w przedłużającej się izolacji. Często nie są świadome, że ktoś może ich wysłuchać i zmienić ich negatywne nastawienie.

Jak możesz nam pomóc?

Drogi Darczyńco!

Każda Twoja przekazana złotówka, pozwoli nam objąć specjalistyczną pomocą psychologiczną zarówno dzieci jak ich rodziców. Przyłącz się do naszej kampanii Kilometry Dobra i Zostań jednym z naszych Sześciuset Dobrowników, czyli wojowników o dobrostan psychiczny i emocjonalny dla dzieci i rodzin. Każdy jeden metr to 44 złotówki. Kwota 100 zł pozwoli nam opłacić 1 godz terapii z psychologiem. Wydaję się, że złotówka to tak niewiele, ale pomnożona po wielokroć przez Twoich znajomych czy przyjaciół może sprawić , że uratujesz komuś życie lub sprawisz, że uwierzy on w siebie i swoje możliwości.

Wierzymy, że dzięki Tobie Drogi Darczyńco, uda nam się zebrać 60 000 zł. Dajmy razem dostęp do 600 wizyt u psychologa.

Zapraszamy do udziału w Biegu charytatywnym Kilometry Dobra. Od 01 maja do 31 maja 2021. Zarejestruj się , wybierz dystans i pokonuj z nami kilometry dobra. Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/746365806037138/

Obejrzyj filmik z Inauguracji Biegów Kilometry Dobra 01 maja 2021r.

 

Grasz w FIFĘ? Wkrótce rusza Charytatywny Turniej FIFA21, dokładnie będzie odbywał się w terminie od 06-24.05.2021r. Link do wydarzenia poniżej:

https://fb.me/e/new3g3el1

Możesz wesprzeć naszą inicjatywę zafundowania chociaż jednej wizyty u psychologa ? To zapraszamy na naszą zrzutkę internetową: https://zrzutka.pl/3htn8k

Polub Fanpage ,,Wędki” i bądź na bieżąco z wydarzeniami wokół kampanii:

 https://www.facebook.com/stowarzyszenie.wedka

 

Dziękujemy za Twoje wsparcie!!!

 

Kontakt

Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży WĘDKA im. każdego Człowieka
ANIMATORZY – PEDAGODZY PODWÓRKOWI – PEDAGODZY ULICY – STREEETWORKERZY

ul. Jęczmienna 10

87-100 Toruń
e-mail: wedka@wedka.org

tel.+48 889 264 889

Agnieszka Cettler
Koordynator projektu i fundraiser
e-mail: fundraising@wedka.org
tel: +48 600 091 337

 
Polityka prywatności

Szanowni Państwo,
na podstawie art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informuję, że:
administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży Wędka im. każdego Człowieka, z siedzibą w Toruniu, ul. Jęczmienna 10, 87-100 Toruń, wpisana do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej prowadzonego w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem KRS 0000 382 708,
REGON 340 897 426, NIP 956 228 8258

 • kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – Wojciech Przybysz, tel. 515 170 150,
  e-mail: wedka@wedka.org
 • Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są w celu niezbędnym do wykonania
  zadania realizowanego w interesie publicznym – na podstawie art. 6 ust. 1 oraz
  art. 9 ust. 2 lit. d RODO;
 • odbiorcami Pani/Pana danych osobowych – poza administratorem – będą
  wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie
  przepisów prawa;
 • Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 10 lat;
 • posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych
  osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania.
  Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, czyli Prezesa
  Urzędu Danych Osobowych.